Ką svarbu žinoti apie dekoratyvinių augalų priežiūrą?

paskelbė , 2016-06-05 18:06

Visada yra norima, kad namų aplinka būtų tokia pat graži, kaip ir namų vidus, tad neretais atvejais yra pasirenkami dekoratyviniai augalai. Turbūt nereikia net sakyti, kad ypatingai svarbu yra tai, kad augalai turi būti tinkamai prižiūrimi– tik tokiu atveju galima tikėtis, kad jie tikrai puoš aplinką. Augalais svarbu rūpintis kasdien, tačiau specialistai teigia, kad patys svarbiausi yra pirmieji žingsniai: jei augalas yra tinkamai pasodinamas, galima būti užtikrintiems, kad jis augs ir vešės. Taigi, ką svarbu žinoti?

Dekoratyviniai augalaiVisada yra svarbu atsargiai elgtis su augalo šaknimis, nes jos yra labiausiai pažeidžiamos. Sodinant augalą naujoje vietoje nereikėtų skubėti, ir pasirūpinti, kad augalas būtų tinkamai pasodinamas. Iškasus augalui duobę įpilkite vandens, kad šaknys būtų pakankamai drėkinamos, įsodinkite augalą, ir užberkite žemėmis. Beriant žemes svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokį augalą sodinate: kai kurių šaknys turi būti visiškai užberiamos žemėmis, tačiau tai tikrai nėra būtina visais atvejais – kai kurių augalų šaknys turi būti ne visiškai paslepiamos. Pirkdami augalą visada galite pasikonsultuoti, ir konsultantai tikrai papasakos jums apie perkamų augalų priežiūrą. Taip pat informacijos apie augalų priežiūrą visada galima rasti ir internetinėje erdvėje – dažnai čia yra pateikiami išsamūs augalų aprašymai, tad tikrai galėsite sužinoti, kaip prižiūrėti tam tikrus augalus.

Daugumą dekoratyvinių augalų rekomenduojama persodinti po pietų ar vakarėjant, kada saulės spinduliai nėra tiesioginiai. Jei augalai yra persodinami šviečiant kaitriai saulei, iš šaknų išgaruoja vanduo, ir tai lemia šaknų sausėjimą. Šaknys gali būti dar labiau pažeidžiamos, ir augalas gali neprigyti. Taip pat svarbu ir tai, kokiu paros metu yra laistomi augalai – rekomenduojama tai daryti ryte ar vakare. Tai svarbu dėl to, kad augalas spėtų sugerti reikalingą kiekį vandens, kol jo neišgarino saulė.

Jei sodinsite įvairių dydžių dekoratyvinius augalus, pasirūpinkite, kad dideli augalai neužgožtų mažųjų. Jei jie bus susodinami vienas šalia kito, tokiu atveju po kurio laiko reikės ir vėl persodinti augalus, o tai – papildomas darbas. Visada vertėtų apgalvoti, ar visiems augalams bus suteikiamos tinkamos galimybės augti ir vešėti, tad apgalvokite, kaip sodinsite įvairius augalus.

Augalais svarbu rūpintis ne tik vasarą, bet ir žiemą. Rūpinimasis dekoratyviniais augalais yra lygiai toks pat svarbus, kaip ir grudu sandeliavimas ar kiti darbai, kurie turi būti atliekami šaltuoju metų laiku. Visada svarbu nuvalyti nuo dekoratyvinių augalų sniegą, nes didelis sniego kiekis paprasčiausiai gali sulaužyti augalą. Vasaros metu reikėtų genėti augalus – klaidinga manyti, kad jaunų augalų genėti nereikia. Jauni medžiai gali būti kur kas paprasčiau formuojami, nes jie gyja greičiau nei senesni augalai. Suaugusių medžių forma jau yra susiformavusi, tad tikrai negalėsite suteikti jam naujos formos. Turbūt atsimenate posakį „lenk medį, kol jaunas“? Šiuo posakiu ir vertėtų vadovautis.

Svarbu ir tai, kokius augalus pasirinksite – visuomet pagalvokite apie tai, ar galėsite užtikrinti medžiams tinkamas sąlygas, ir ar jų priežiūrai galėsite paskirti pakankamai laiko. Apsilankę augalais prekiaujančioje parduotuvėje visada galite pasikonsultuoti, ir specialistai jums patars, kokie augalai galėtų geriausiai pasiteisinti. Rinktis tikrai visada yra iš ko, tad kiekvienoje situacijoje tikrai atrasite tokius augalus, kurie galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Įsitikinsite patys, kad iš gausaus augalų pasirinkimo visada galima atrasti tokius augalus, kurie galėtų papuošti jūsų namų aplinką, ir kurių priežiūrai netektų paskirti pernelyg daug laiko.

Palikti komentarą