Kaip keitėsi interjero tendencijos Lietuvoje per pastaruosius 40 metų

paskelbė , 2018-11-08 19:07

Šiuolaikinio interjero pavyzdžius galite pamatyti užsukę Dubingiai.lt. Tačiau Lietuva deja dažnai dar negali pasiūlyti interjero, kuris atspindėtų kažkokias mūsų tradicijas ir natūralią pokyčių virsmą. Mūsų istorijoje interjero tendencijos ėjo invazinėmis bangomis, todėl nebuvo nuoseklios raidos. Štai kaip būtų galima subjektyviai vertinti tokius dalykus.

Sovietinių daugiabučių štampas

Dubingiai salonasPuikiai žinote, kas yra sovietinis daugiabutis ir kuo jis išsiskiria savo interjeru. Tie patys kampuoti jaunuolio baldai, kilimai ant grindų ir sienų, tos pačios virtuvinės spintelės, ir svetainėje riogsančios milžiniškos tamsios sekcijos. Visa tai – itin dideli daugiabučių gyvenimo štampai. Turbūt ir dabar kas antrame sename daugiabutyje dar galima aptikti kas antrą tokį butą, kuriame niekas taip ir nebuvo pakeista nuo tada, kai 1965 m. daugiabutis buvo pastatytas, bei raktai suteikti ištikimiems partijos draugams. Tačiau vėliau prasidėjus permainoms kai kam rūpėjo žūt būt kuo greičiau pakeisti tokius interjerus naujais ir kitokiais.

Pirmieji „euroremontai“

Taigi, pirmąją bangą galima vadinti „euroremontu“, kada sulig nepriklausomybe atsirado ir galimybė laisvai gauti naujų statybinių medžiagų, pirkti kažką iš Lenkijos ar kitur. Kaip atrodė tas vadinamasis euroremontas? Tai kitokie virtuviniai kampai. Taip, atsirado toks dalykas kaip virtuvinis minkštas kampas. Jis ir stovėdavo kampe, būdavo kietas suolas su audinio, gobeleno arba medžiagos apmušalais. Į tą kampą paskui sulįsdavo visa šeima ir ten pavalgydavo prie stalo. Jis pakeitė prieš tai stovėjusį paprasta virtuvinį stalą su taburetėmis (iš sovietinių laikų). Taip pat atsirado standartiniai euroremonto plytelių deriniai vonioje. Atsirado ir pirmosios dušo kabinos, kurių anksčiau nebūdavo. Buvo vakarietiškų blizgučių banga, todėl atrodė puiku visokios plastikinės gėlės, daug plastiko ir nenatūralių spalvų.

Baltos spalvos blyksnis

Dar po 20 metų visus šiuos interjerus, galima sakyti, perskrodė baltos spalvos blyksnis, kuris tiesiog išdegino viską, kas buvo aplink. Tai mes pavadinome skandinavišku minimalizmu, nors gal ir nebuvo taip jau panašu. Taigi, visur atsirado baltos sienos, grindys, lubos, langai, užuolaidos, spintos, spintelės lentynos… Kartais – medinės lentynos. Ir aišku pilki baldai, nedidelių lengvų formų kėdės, stalai.

Naujieji namai ir išsilaisvinimas

Ir pagaliau šiaip taip prigesinus baltos spalvos akinantį įspūdį per pastaruosius keletą metų įsivyravo visai kitokia tendencija: tai praturtinimas spalvomis. Ėmė natūraliai interjeruose pražysti ir tamsios, ir ryškios, ir natūralios, ir šviesios spalvos, jų deriniai, subtilūs postūmiai. Tai galima laikyti nauja interjero eros pradžia.

Palikti komentarą