Jūsų svajonių sodas

paskelbė , 2018-05-12 08:48

Svajoti apie sodą ir gamtą – gera. Tuo labiau, jeigu jums gerai jaustis gali padėti tokie puikūs pirkiniai kaip iš https://parkutechnika.lt, kurie padeda nuostabiai sutvarkyti sodus, parkus, iš apleistų džiunglių sukurti civilizuotą grožį. Koks jūsų svajonių parkas arba sodas? Klausiame kelių žmonių ir išgirstame jų istorijas…

Svarbiausia – lygi žolė

Parko priežiūraPonia Marija sako, kad prieš turėdama savo svajonių sodą, ji pasidomėjo tokiais dalykais: https://parkutechnika.lt/zoliapjoves. Nes tai, kokia žoliapjovė yra naudojama, jai yra svarbu. „Žoliapjovė svarbu, nes noriu, kad būtų lygi veja. Dar nepersikėlėme į naujus namus, tačiau greitai su vyru senatvės sutikti išeisime į Dzūkijos vienkiemį. Man patinka ta gamtinė aplinka, šalia laukai, miškai, Nemunas teka. Bet labai noriu, kad mano kieme vejukė būtų lygi, žinočiau, tikėčiau, kad aplink tikrai yra lygu ir gražu. Dėl to, manau, iškart pirmas pirkinys bus gera žoliapjovė, krūmapjovė. Namai turi būti paliesti žmogaus rankos ir sutvarkyti, tuo jie ir skiriasi nuo laukinės gamtos“, – sako moteris.

Daug vaismedžių

Vyras iš Utenos sako, kad jam svarbiausia, jog sode augtų vaismedžiai. „Man nėra taip svarbu, kaip atrodys tas sodas, kur kokia gėlė augs, ir ar lygiai bus žolė nupjauta. Aišku, smagiau, kai ne iki kelių, kai už kojų nekliūva. Svarbiausia man yra, kad būtų geros obelys, kriaušės, slyvos, vyšnios, aviečių, serbentų krūmai. Sodas tam ir yra, kad tu užsiaugintum savo vaisius ir jie tau neštų sveikatą ir džiaugsmą. Aišku, reikia ir mokėti tokį sodą prižiūrėti, kad tie vaisiai augtų. Kada mulčiuoti aplink kamienus, kada nutepti repelentu nuo stirnų, kada nukarpyti, nugenėti, nupjauti šakas ir aibę kitų dalykų išmanyti“, – sako vyras.

Svarbiausia – gėlės ir graži vejukė

Ona sako, kad jai sodas – tai graži pievelė ir gėlių jūra. „Aš ten atskleidžiu visą savo fantaziją ir visą kūrybingumą. Man tikrai reikia, kad prie namų tiesiog banguotų gėlių bangos. Turi būti gražu, kvepėti, žydėti. Ir tai yra menas, mokėti tą tvarką su spalvomis išlaikyti gerame balanse. Nelengva visa tai visgi, pasakyčiau. Be to, reikia mokėti taip augalus parinkti, kad žydėtų ne visi vienu metu, o vieni po kitų. Vieni žydi pirmiau, po to kiti, kokie gvazdikai ar broliukai nors jau labiau rudeniniai, bet žydi beveik visą sezoną. O žolę būtina reguliariai pjauti, antraip tas sodas atrodys toks apleistas ir negražus“, – sako moteris.

Palikti komentarą