Langai

paskelbė , 2012-06-11 12:01

XXI amžiuje, naujovių, technologijų, greito susisiekimo ir bendravimo laikais, labai svarbu turėti nuosavą, nuo kitų asmenų atsipūsti ir pailsėti leidžiančią erdvę. Tai gali būti ir butas, ir nuosavas namas, ir sodo namelis. Gyvenamajai vietai keliami nemenki reikalavimai. Pirmiausia, turi būti gražus eksterjeras, jaukus interjeras. Spalvos, formos, įranga (baldai, grindų, sienų, lubų dangos ir t.t.) turi tarnauti gyventojui(ams) – suteikti malonia būseną, užtikrinti funkcionalumą ir komfortą. Žinoma, ne tik šie dalykai svarbūs. Labai svarbus aspektas, kai užsimenama apie būstą, yra tvirtumas. Paprasčiausiai – juk nejauku būtų iškentėti audrą ar stipresnį vėją su pro plyšius beisunkiančiu vandeniu, siūbuojančiu stogu ir drebančiomis sienomis. Viena iš svarbiausių namo sudedamųjų dalių, kuri tiesiog privalo būti stipri, yra mediniai langai. Kuo jie svarbūs, kokie langai geresni – plastiko ar medžio ? Į ką reikėtų labiausiai atkreipti dėmesį renkantis?

Langą galima pavadinti įstiklinta anga. Tai lyg tarpinė erdvė tarp asmeninio gyvenimo ir viso likusio pasaulio. Stiklas paprastai būna arba su plastikiniu, arba su medžio rėmu. Pastarieji – brangesni ir šiek tiek rečiau pasirenkami. Žmonės, ieškantys, kur įsigyti langus ir nenorintys žinoti daugiau, būtent ir renkasi pagal kainą, atkreipdami dėmesį į išvaizdą. Kaip sakoma – dėl skonio nesiginčijama. Tad kokie langai patrauklesni – mediniai ar plastikiniai – kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Be to, kas tinka senoviško stiliaus sodybai, nebūtinai derinsis su šiuolaikiškumu. Vis dėlto daugelis žvelgia plačiau (į kamerų skaičių, į priežiūrą, į šilumos išlaikymą ir kt.).

užsimenant apie pastarąjį kriterijų – šilumą – reikia paminėti, kad plastikinių langų šilumos perdavimo koeficientas vos vos pirmauja prieš medinių langų šilumos perdavimo koeficientą. atkreipiant dėmesį į tai, jog plastikiniai pigesni, vienas – nulis jų naudai.

Plastikinių langų priežiūra nesudėtinga. Rėmai tiesiog nuvalomi drėgna šluoste. Mediniai kas kelerius metus reikalauja perdažymo. Be to, jie priklausomai nuo oro sąlygų, temperatūros pokyčių, gali išblukti. Ir vienų, ir kitų apkaustus vieną kitą kartą gali tekti pareguliuoti ar sutepti.

Dar vienas minėtas dalykas – langų kameros. Tai paprastam žmogui nedaug ką sakantis žodis. Jų skaičius siejamas su termoizoliacinėmis savybėmis. Jos taip pat svarbios dėl tvirtumo ir atsparumo deformacijoms.

Nors langai yra ilgalaikė investicija, retas kuris gali sau leisti visiškai nekreipti dėmesio į kainą. Išsirinkimo procesą labai palengvina langų gamintojų internetinėse svetinėse pateiktos kainos skaičiuoklės. Tereikia pasirinkti rūšį, gaminį, matmenis ir tokius kriterijus kaip komplektacija (išorinė palangė, tinklelis nuo vabzdžių ir t.t.), atvežimas, sumontavimas. Nors bus prleista tik kelios minutės, neteks permokėti.

Apskritai vis daugiau žmonių pradeda domėtis įvairiais kriterijais, ne vien kaina. Kiekvienas taip pat pasirenka medžiagą, iš kurios bus padaryti rėmai. Rodos, plastikiniai langai lenkia medinius, bet pastaruosius mėgsta kokybės, originalumo ir jaukumo šalininkai. Galbūt tai vienas iš būdų atkleisti savo skonį.

Mediniai langai – iš tikrųjų ilgalaikė investicija. Juos renkantis privaloma pasidomėti daug kuo, kad vėliau netektų skųstis kiaurai veriančio vėjo gūsiais ar aprasojusiu stiklu.

Palikti komentarą