Ko nerasi sename automobilyje

paskelbė , 2016-05-27 23:51

AutomobiliaiKadangi šiais laikais Lietuvoje mašinų turime tikrai daug, tai automobilių supirkimas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Marijampolėje ir visuose kituose miestuose vyksta tiesiog nuolat, be perstojo. Mums nereikia net per daug stengtis tam, kad galėtume įsivaizduoti, kaip atrodo tas supirkimas. Žmonės atveža savo mašinas, kurių jiems nebereikia. Kažkas sako – superkame automobilius Kaune, ir štai čia prasideda derybos. Skaičiuojama, kiek automobilis yra vertas, už kiek jį verta parduoti. Kam jie yra superkami? Kai automobilis sveikas ir gražus, tada žmonės su juo dar tikisi nuvažiuoti daug kilometrų arba tiesiog tokią mašiną parduoti kažkam, kas galėtų ją turėti ir taip pat smagiai važiuoti. Tačiau seni automobiliai kartais geriau parduodami dalimis arba tokioms supirkimo įmonėms. Kiekvienas, ten dirbantis meistras, galėtų jums išvardinti, kokių dalykų tikrai neberasite senuose automobiliuose.

Katalizatorius

Tai yra metalinė dalis, kuri dalyvauja išmetamųjų dujų procese automobilyje. Realiai automobilis gali išgyventi ir be šios dalies, nors tada didės šiek tiek jo užterštumas. Tačiau paprastai tada, kai automobilis yra atvežamas supirkimui, jis jau būna be katalizatoriaus. Šią dalį jau būna išpjovę kokie nors blogi meistreliai užkampio auto servise arba pats savininkas. Mat ši dalis yra labai brangi – pagaminta iš brangaus metalo. Taigi, taip kaip senovėje nuo miruolių būdavo nurenkami auksiniai žiedai ir plėšiamos piramidės dėl aukso, taip automobilio auksu tampa katalizatorius, kurį esant progai žmonės mėgsta išpjauti ir parduoti atskirai.

Tyliai ramiai veikianti važiuoklė

Jeigu automobilis atiduodamas supirkimui ir pardavimui dalimis, tai tikrai nebus taip, kad su juo vis dar galėtų kažkas važiuoti tyliai ir ramiai. Bent jau Lietuvoje taip tikrai nebus. Tikriausiai, jeigu žvelgtume į kokią nors Vokietiją, rastume tokių sveikuolių, kurie tiesiog vardan aplinkos užterštumo mažinimo atiduotų savo senas mašinas į metalo laužą, patys pirktų tik naujas ir mažiau kenkiančias aplinkai. Net jeigu ta senoji važiavo kuo puikiausiai. Taip jau yra, todėl žmonės ir atiduoda Lietuvoje į laužą mašinas, kad jos jau būna it nukaršinti arkliai, su kuriais nei pirmyn, nei atgal. Be to, kartais žmonės mėgsta patys tam tikras dalis išsiimti, jeigu tikisi, kad jas pavyks jiems parduoti brangiau. Pavyzdžiui, jeigu yra geros žieminės padangos arba vasarinės, tuomet jie tikrai norės pasilikti jas sau ir gal net panaudoti ant kito būsimo automobilio.

Palikti komentarą