Domenas – tinklalapio adresas

paskelbė , 2012-09-14 19:30

Dabar norėčiau kiek plačiau pašnekėti apie domenus bei pravesti trumpą „instruktažą“, tuo pačiu atsakydamas į įprastai pasitaikančius klausimus šioje sferoje, tokius kaip: kodėl už domenus neturėtų būti gaila “pakloti” didesnių sumų, dėl ko jie esti vertingi ir kokią galūnę rinktis.

Taigi, tikriausiai vertėtų pradėti nuo sąvokos „domenai“ supažindinimo. Domenas – interneto tinklalapio adresas, kuris leidžia surasti jūsų tinklalapį klientams raktinių žodžių pagalbą, ieškant jiems norimo turinio. Žmonės, kurie jau buvo susidūrę su domenų pasiūla prieš tai, galėjo pastebėti, jog pastarieji yra siūlomi nusipirkti kartu su galūnėmis. Pavyzdziui, .lt galūnės rodo, kad interneto svetainė ir jos turinys yra pritaikytas Lietuvos auditojai, .eu – Europos, .co.uk – Didžiosios Britanijos ir panašiai. Aišku, prieš perkant domeną, privalote nuspręsti kokiai auditorijai skirsite savo tinklalapį, ar projektas bus lietuviškas. Vadovaujantis sprendimo galimybe ir įsigyjant domeną, tikėtina, jog dėsite pirmąjį didesnį žingsnį savo interneto svetainės tobulėjimo bei populiarumo link.

DomenaiDidžiajai daliai lietuvių, ištikus ne pačiai geriausiai finansinei situacijai Lietuvoje, kyla klausimas – kokia yra domenų kaina, ar ji skiriasi nuo galūnės pasirinkimo. Tiesą sakant, kaina, kurią galime vadinti, kaip investicija į tolimesnę Jūsų tinklalapio plėtra, esti mažų mažiausiai šmaikšti – netgi neabejoju, jog kad visi civilis rastų nereikalingus trisdešimt litų, kurių pagalba užsisakytumėte domeną metams. Aišku, gana beveik visada pasitaiko įvairiausių akcijų, kuomet kompanijos, siūlančios domenų pardavimų ir priregistravimo paslaugas, sumažina domenų kainas iki absurdiškų – nuolaidų laikotarpiu sudėtinga neįsigyti domeno. Taip pat, vertėtų paminėti tai, jog domenų galūnių kainos – nevienodos. Kadangi mes gyvename Lietuvoje, užtat pasiūla ir poreikis leidžia tiekėjams pasiūlyti optimaliausias kainas klientams. Būtent dėl šios situacijos, domenų, turinčių lietuviškas galūnes, kainos nesikandžioja. Tačiau, jei norėtumete įsigyti rečiau pasitaikantį domeną, pavyzdžiui prancūzų – .fr – tikėtina, kad reikės pakloti didesnę sumą pinigų.

Nepamirškite, jog įsigijus domeną – šis nebus iš karto pririštas prie Jūsų reikiamo svetainės. Tai galėsite atlikti rankiniu būdų, vadovaujantis instrukcijomis, kurios, neabejoju, esti pateiktos kiekviename, domenus pardavinėjančiame tinklalapyje.
Taigi, apibendrinant, jei norite, kad Jūsų turinys būtų populiarus Lietuvoje ir žinote, kad jį skirsite būtent lietuviams – be jokių abejonių rinkitės lietuvišką pabaigą turintį domeną, bet, jei tikitės sulaukti populiarumo didesniu mastu – patariama rinktis .eu ar .com. Nepamirškite, jog domeno įsigyjimas – geras pirmasis žingsnis rimto, patrauklaus projekto link.

Palikti komentarą